Güvenlik ihtiyacınız için size özel çözümler.

Novarig Teknoloji; güvenlik konusundaki çözümlerini, deneyimleri ve sektörün ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen global markalarla yapılan çözüm ortaklıkları ile sizlerin ihtiyacını karşılamaktadır. 
Önceliğimiz, Güvenliğiniz.

Kapalı devre televizyon sistemi anlamına gelen, izlenmesini istediğiniz bölgenin farklı yerlerine yerleştirilen kameralar ile ortamı kontrol altına alan, kötü niyetli kişilerin tespitini sağlayan, çok yüksek caydırıcı özelliği olan, karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlayan sistemlerdir. Yaygın olarak analog ve IP kamera teknolojileri tercih edilmektedir.

IP kameralar, görüntüleri digital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ yada internet üzerinden bunlara ulaşılmasını sağlayan kameralardır. Kendi IP numaraları vardır. Üzerindeki  yazılımla bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, hareket algılama gibi bir çok özelliği vardır.

CCTV Sistemleri ile çevre güvenliği, üretim alanlarında personel ve iş akışının izlenmesi, personel güvenliği ve mekân güvenliği ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tesis edilmektedir.

3

Adımda Etkili Sistem Seçimi

Kamera Seçimi

Kameranın çözünürlüğü, kullanılacağı ortamın belirlenmesi ve kablolama maliyetleri kullanılacak kamerayı belirlemede önceliklidir.

Kayıt ve Depolama

Kayıt sisteminin seçimi için kameraların hangi çözünürlükte, kaç fps (saniyedeki kare sayısı) değerinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.

Ekran izleme Sistemleri

Optimum izleme seçimi yapılabilmesi için dikkat etmemiz gereken en önemli konu sistemin ebatı ve ihtiyaç miktarıdır.

 Her Ölçekli Yapılar için,

 

  • IP kamera ve Analog kamera sistemleri
  • Her projeye özgün ihtiyaçların belirlenip, çözülmesi
  • Kalteli ve güvenli CCTV sistemleri
  • Sektördeki lider markaların ürünlerinin tercih edilmesi

Güvenlik kameraları ile binaları veya açık alanları 24 saat kesintisiz izlemek ve kaydetmek mümkündür. Gece görüşlü kameralar, haraketli kameralar, ip kameralar, zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri ve aksesuarları kullanılmaktadır.

CCTV sistemleri yardımı ile işletmelerin güvenlik açıkları büyük ölçekte kapatılmaktadır. Tesis güvenliği açısından izlenmesinin yanı sıra, personelin çalışmasını ve müşteri trafiğini denetlemek, ayrıca farklı şehirlerdeki veya bölgelerdeki diğer işletmelerin kontrolünü sağlamak için fayda sağlayan CCTV sistemleri, bir yönetim aracı olarak da kullanılabilmektedir. Üstelik kayıt sistemlerinin getirdiği avantajlarla güvenlik personeli ihtiyacından önemli oranda tasarruf sağlanabilmektedir.