Otomatik bariyer ve kapı sistemlerini istenilen özelliklere göre projelendirip, ihtiyaç duyulan alanlara montajını yapmaktayız.

Bariyer sistemleri, her tip istenmeyen ve kontrolsüz girişlerin önüne geçmek ya da giriş ve çıkışların kontrol altında olması için en hızlı ve etkili çözümdür.

Otomatik bariyer sistemleri, otoparklarda kontrolü ve güvenliği sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan otopark bariyer sistemleri, güvenlik bir yana aynı zamanda araçların kontrolünü sağlamak için de tercih edilmektedir. Bu bariyerleri hava alanlarında, plazalarda, sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde, iş merkezlerinde ve buna benzer pek çok alanda tercih edebilirsiniz.

Bariyer sistemleri fiziksel türlerine göre de ikiye ayrılmaktadırlar. Bu türler çokça gördüğümüz kollu bariyerler ve mantar bariyerlerdir. Mantar bariyerler yere kazılan ve gömülen bir mekanizmadan oluşur. Mekanizma içerisindeki asansör yapı, istenildiği zaman yukarıya doğru çıkarak engelleyici işlevi sağlanır. Engelleyici işlevi sona erdirilmek istendiği zaman ise bariyer zemine doğru alçalır ve zemin ile aynı seviyeye gelerek araçların geçmesine olanak sağlamaktadır. Kollu bariyer sistemleri ise, bariyer mekanizmasının bulunduğu bir gövde, gövdeye bağlı bir koldan oluşur. Gövde içerisindeki motor ve yay sayesinde kol aşağı – yukarı hareket ederek bariyerin açılması ve kapanması sağlanmaktadır. Sistemin içerisindeki elektronik aksamlar sayesinde bariyerin hangi mesafede fren yapacağı, hangi hızda açılıp kapanacağı, ek elektronik sitemlerin takılmasına olanak vermesi de bu akşamlara bağlıdır.

Kollu bariyer sistemleri, güvenlik sistemleri içerisinde en yaygın kullanılan bariyer sistemleri olması ile birlikte pratik olarak çalıştırılması ve uzun süre kullanılması nedeniyle de tercih edilmektedir.

Otomatik kapı sistemlerinde; otel, hastane, iş merkezi, avm, plaza ve tüm yapılarda değişik mimari tasarımlar, farklı projelerde istenilen ölçü ve taleplere göre müşterilerimize son teknoloji çözümler sunmaktayız.