Hırsızlık, soygun, gasp gibi olaylardan korunmak tüm insanların ortak ihtiyacıdır.

Villa, site, işyeri, fabrika gibi farklı mekanların değişken ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Novarig Teknoloji, güvenilir alarm ve güvenlik sistemleri sunmaktadır.

Hırsız Alarm Sistemleri; ev ve işyerlerinde giriş noktalarında (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar  vasıtasıyla algılanan hareketin panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesi prensibine dayanır. Bu sistemler en basit hali ile  panel, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşur. İsteğe göre sistemler alarm haber alma merkezine bağlanabilir. Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. İstenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. İçerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Alarm paneli; bütün ekipmanların bağlandığı ve sistemi yöneten merkez olan alarm paneli, kablolu veya kablosuz detektörlerle haberleşir.
Şifre Paneli; sistemin şifre cihazı olan bu panel sayesinde alarm ve çözme işlemleri gerçekleştirilir. Kontrol için şifrenin istenen kişi veya kişilerle paylaşılması mümkündür.
PIR Dedektör; canlıları yaydıkları ısının yoğunluğuna bağlı olarak algılayan PIR dedektörlerinin evlerdeki evcil hayvanları; dış mekandaki vahşi, çiftlik veya evcik hayvanları algılamayan modelleri bulunmaktadır.
Manyetik Kontak; sokak ve bahçe kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi girişlerin yerinden oynatılması halinde hareketi algılamak için yerleştirilen bu elemanlar ayrıca eşyaların yerinden oynatılması riskine karşı dilenen eşyalara da yerleştirilebilir.
Panik Butonu; kullanılması halinde hemen alarm verilmesini sağlayan panik butonu, acil durumlarda isteğe bağlı olarak alarmın devreye girmesini sağlar.
Gaz Dedektörü; gaz kaçaklarını algılamak için ortamdaki gaz yoğunluğunu ölçen gaz dedektörü, sistem kurulu olmasa bile 7/24 devrededir.
Duman Dedektörü; ortamdaki duman yoğunluğunu ölçen duman dedektörleri, gaz dedektörleri gibi sürekli çalışmaktadır.
Siren; kişi tarafından manuel olarak veya devre elemanları tarafından alarm devreye girdiğinde yüksek ses çıkaran siren hem korunmak istenen kişileri uyarır hem de kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etki yaratır. Özellikle herkes tarafından görülebilecek bir yere monte edilmesi caydırıcılığını arttırmaktadır. Sirenler bağlantı kabloları kesilse bile aküsü sayesinde çalmaya devam etmektedir.

Novarig Hırsız Alarm sistem çözümlerimiz ile gaz algılama, su basma, duman dedektörleri de eklenerek gaz sızıntısı, su baskınları, yangın algılama gibi fonksiyonlar da kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu vasıtasıyla direkt olarak ambulans ya da itfaiye yönlendirmesi yapılır.

hırsız ihbar sistemleri