Yangın Alarm Sistemlerimiz Yönetmeliklere Uygun Olarak Projelendirilir ve Tasarlanır.

Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Yangın alarm sistemleri temelde iki kategoride üretilmekte ve uygulanmaktadır. Konvansiyonel yangın ihbar sistemleri daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Adresli yangın ihbar sistemleri ise bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Herhangi bir sorun anında hem sistem sahibine hem de itfaiyeye haber veren alarm hizmet merkezleri eklenebilmektedir.

Novarig Yangın Uyarı Sistemleri olarak hastaneler ve sağlık kuruluşları, oteller ve turizm tesisleri, alışveriş merkezleri ve mağazalar, endüstriyel tesisler, iş merkezleri ve plazalar, tarihi binalar ve müzeler, eğitim kurumları hizmet alanlarımızdan bazılarıdır.

Yangın Alarm Sistemlerimiz; yangın dedektörleri, yangın düğmeleri, yangın panelleri, yangın sirenleri, yangın modülleri, yangın kabloları ve aksesuarlardan oluşmaktadır.

Yangın algılama sistemleri, saha elemanlarının yangını en erken seviyede algılayıp ihbar vermesi ile yangına çabuk müdahale edilmesini, can ve mal kaybı riskinin en aza indirilmesini hedefler.

Yapılar için yangın algılama sistemlerinin tek başına sadece uyarı etkisi vardır. Binanın toplam güvenliği düşünüldüğünde, yangın algılama sistemlerinin yanında, etkin ve çalışır halde yangın söndürme sistemlerinin de yer alması gerekmektedir.