Binalarınızdaki görüntü kirliliklerini tamamen ortadan kaldırarak sizlere tertemiz bir sistem kuruyoruz.

Site Sakinlerinin tv yayınlarını seyretmesi için  bir merkezi tv yayın sistemi kurulması gerekir. Bu sistem kurulmadığı taktirde blokların dış cephesi çanakların oluşturduğu çirkin görünümlere sahne olmakta , blok cepheleri delik deşik olmaktadır.

Günümüzde merkezi uydu sistemleri ; Site, apartman, otel, kampüs gibi çok sayıda kullanıcının bulunduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Her kullanıcı için ayrı bir anten ve receiver maliyetine katlanmak yerine, gelen yayınları merkezi bir birimde toplayıp, kullanıcılara sunmak çok daha ekonomik olmaktadır. Merkezi uydu sistemleri Headent ve  Receiver ‘lı sistem olarak 2 ana başlık altında toplanabilir.

Bu sistemlerde, kullanıcıların bulunduğu yerde herhangi bir receiver yoktur. Uydu sinyalleri merkezde toplanır ve  izlettirilmek istenen kanal sayısı kadar receiver bu birimde tutulur. Merkezden kullanıcıların olduğu yerlere kablo çekilir ve televizyon kanalları üzerine atamaları yapılır. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde kullanıcılara hizmet verilmiş olur. İzlenebilecek kanal sayısı merkezi sistem tarafından sınırlandırılmıştır. Kurulum sırasında hangi kanalların izleneceğine karar verilir.  Kanallar televizyon üzerinden değiştirilir.

Burada da amaç;  toplu yaşam alanlarında çanak anten kirliliğini ve maliyetlerini azaltmaktır. 16 daireli bir apartmanda olduğunuzu varsayalım. Her bir daire  uydu yayınlarını izlemek için 1 adet çanak antene ihtiyaç duyacaktır.  Bu durumda apartmanınızın çatısında, yan duvarlarda, bahçede 16 adet çanak olacaktır. Ayrıca bu çanak antenlerden dairelere kablo çekilmesi gerekecek ve merkezi bir sistem olmadığı için her taraftan kablolar sarkacaktır. Bu anlattıklarım işin görüntü kirliliği boyutu. Ekonomik açıdan bakmak gerekirse; tüm apartman sakinleri olarak ortak tek bir anten (-izlenmek istenen uydu sayısına göre çanak anten sayısıda artacaktır- en fazla 2 -) maliyetine katlanılacak. Ayrıca Anten, LNB ve diğer  dışbirim elemanlarda bir arıza oluştuğunda servis maliyetleride 16’ya bölünecektir.

Merkezi Uydu Sistemi Avantajları;

  • Kullanıma hazır sistemsel altyapı.
  • Uyduda bulunan tüm kanalları izleyebilme imkanı.
  • Yayınları Dijital kalitesinde izlemek.
  • Havadan gelen uydu yayınlarını dahil edebilmek.
  • Balkonlar da çanak anten kirliliği olmaması.
  • Kanal kapasitesini artırabilme.
  • Sistemin kurulumu basit olması.
  • Kaskat bağlantısı ile kullanıcı sayısı artıra bilinir.